برای شکلات تلخ

اول اینکه اربعین شهادت چراغ هدایت و کشتی نجات بشریت، حضرت امام حسین(ع) تسلیت.

دوم اینکه شکلات تلخ یادداشتی داشت به تاریخ دوشنبه ٢٢ بهمن۱۳۸۶به این شکل:

 دوستان من به دلیل نا توانی در فهم مطلب می خواهم از نظرات شما استفاده کنم!لطفا بگویید دلایل شرکت مردم در تظاهرات چیست،مثلا همین امروز؟

من بعد از خوندن متن، به گمان اینکه این سؤال توی زبان فارسی از جنس اون سؤالاتیه که نویسنده جوابش رو میدونه و فقط طرح موضوع کرده، پاسخ مستقیمی ندادم. شکلات تلخ با یه حالت چسبندگی که فقط از یه شکلات برمیاد، منو وادار به نوشتن این یادداشت کرد، بماند که با خطاب برادر خاکستری، منو از بلندی صداقت و درستی پرت کرد پایین و چسبوند به یه جاهایی!

و اما نظرات مرد خاکستری بعنوان یک ایرانی که اینجا و بین مردم زندگی میکنه، درباره گروههای مختلفی که توی راهپیمایی ٢٢ بهمن شرکت کردند. هرچند دیر ولی خوب مرد خاکستریه و قولش. اینجا وبلاگ مرد خاکستریه و اینها نظراتش. شما میتونید به این گروهها اضافه یا بعضیهاشونو کم کنید:

گروه اول- گروهی که اعتقاد کامل به نظام دارن و آگاهی کامل به مشکلات. این گروه آرمانی با ایمان قلبی به اصل نظام، اون رو از مشکلات جاری کشور مثل اقتصاد، رانت خواری و... جدا میدونن.

گروه دوم- گروهی که اعتقاد کامل به نظام دارن و خوشبین هستن و مشکلات رو خیلی نمی بینن. این گروه امیدوار به آینده هستن و روند کشور رو مثبت میدونن. کسانی که برای پیروزی انقلاب و تداومش، برای جنگ زحمت کشیدن، بنا به شخصیت و تفکرشون میتونن توی گروه اول یا دوم قرار بگیرن.

گروه سوم- گروهی که برای حفظ پستهای دولتی که در اختیاردارن، شرکت میکنن. من شخصاً توی یه فرم ارزشیابی یک نهاد دولتی، شرکت فرد در راهپیماییها رو بعنوان یه آیتم دیدم.

گروه چهارم- گروهی که سازمان یافته شرکت میکنن. از طرف مدارس، ادارات و پایگاههای بسیج. به نظر من مهمترین و اصلیترین گروه، همین گروه چهارم هستن. با دیدن تصاویر راهپیمایی که شامل پلاکاردهایی از دبیرستان فلان، پایگاه بسیج فلان و...، اتوبوسهای دولتی مستقر در اطراف خیابونهای محل راهپیمایی، میتوان به این نتیجه رسید. انگیزه شرکت کننده های جمعی این گروه میتونه شغل فعلی باشه مثل فرهنگیان و کارمندان دولتی، میتونه موقعیت آینده باشه مثل دبیرستانیها و دانشجوها و اعضای جوون پایگاههای بسیج. جالبه بدونین که اعضای فعال پایگاههای بسیج از معافیت چندماهه خدمت سربازی برخوردار میشن.

گروه پنجم- گروهی که تفریحی و برای دیدن شلوغی جمعیت، میان توی خیابون. در چند سال اخیر برپایی جایگاههایی برای شرکت هنرمندا و ورزشکارای مشهور مردم، فیلمبرداری صداوسیما، شرکت عروسکهای محبوب بچه ها و... حضور این گروه رو که همراهی خونواده ها رو با خودش داره، افزایش داده.

گروه ششم- گروهی که تبلیغات رسانه های گروهی براشون مؤثر شده و شرکت میکنن. به تکاپوی رسانه ها از هفته ها قبل از زمان برگزاری راهپیمایی دقت کنید.

-------------------------------------------- 

برشماری این گروهها چه خوشایند کسی باشه، چه نباشه، واقعیت کشور ماست. حل مشکلات اقتصادی، برخورد قاطع با مسؤولین متخلف در هر جایگاه شغلی و نمایش صداقت با مردم، میتونه باعث افزایش گروههای اول و دوم بشه که ایده آلترین گروهها هستن که حتی میتونن در رفع مشکلات جاری کشور وارد یه جریان متحد بشن و دست توی دست همدیگه، با قبول درستی اصل نظام، بدنه حکومتی رو اصلاح کنن و کشور رو، سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و... جلوببرن.

امضاء : مرد خاکستری   

 

/ 4 نظر / 6 بازدید
شکلات تلخ

ممنون از جواب.کم کم یک گروه بندی در مورد افرادی که در انتخابات پیش رو شرکت می کنن هم باید ترتیب بدی!

افسانه

سلام و اون هایی که شرکت نمی کنن . چند گروه هستن ؟

شکلات تلخ

راستی میگم دیدی که واقعا برادر هستی؟! چون کاملا مشخصه که خودت رو به گروه اول نزدیک می دونی.[چشمک]

آتنا

سلام دوست خوب نادیده گروه بندی شما را کاملا قبول دارم ... و سواله شکلات تلخ هم جالب بود ... اما ِ یک سوال؟! گروه اول و دوم ایدآل ترین گروهها برای بهبودیه ایران ما هستند؟![سوال]